Jaunumi

14.01.2024

Skanstes City uzstādīts lielākais e-auto uzlādes parks Latvijā

Skanstes City nomniekiem un to apmeklētājiem tagad vienuviet ir pieejamas 12 jaunas vidēji ātrās (22 kW AC) elektrouzlādes pieslēgvietas, kā rezultātā Skanstes City ir būtiski paplašinājis auto uzlādes pieejamību un šobrīd izveidojis lielāko elektroauto uzlādes vietu Latvijā.

“Ilgtspēja ir Skanstes City biznesa stratēģijas sastāvdaļa kopš biroja centra izveides sākuma, ko apliecina arī piešķirtais BREEAM sertifikāts, kuru var iegūt, ja ēka atbilst augstākiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus.Līdz šim esam jau daudz paveikuši, ieviešot videi draudzīgus un ilgtspējīgus risinājumus, piemēram, BMS sistēmu temperatūras un klimata kontrolei, CO2 sensorus, energoefektivitātes uzlabošanai mainījām ventilācijas, dzesēšanas un liftu iekārtas, uzstādījām gaismas sensorus un LED apgaismojumu. Šobrīd sadarbībā ar “Latvenergo” esam uzstādījuši lielāko e-auto uzlādes parku Latvijā, kas ir ērts veids mūsu nomniekiem uzlādēt automašīnas darba laikā, kā arī papildu bonuss tiem, kas apmeklē “Skanstes City”. Mūsu biznesa parks ir atvērts visu diennakti, piedāvājot arī tuvumā esošo māju iedzīvotājiem auto uzlādi nakts laikā,” stāsta Skanstes City pārvaldītāja “SG Capital” partneris un valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs.

Jaunās e-auto uzlādes stacijas atrodas Skanstes City iekšpagalmā pie Skanstes 50 ēkas. Elektrouzlādes pieslēgvietas izveidotas sadarbībā ar AS “Latvenergo” tirdzniecības zīmolu “Elektrum” un e-automašīnām būs pieeja uzlādei, izmantojot “Elektrum Drive” aplikāciju.

Aizvien vairāk attīstot konceptu par ilgtspējīgu, videi draudzīgu un zaļu biroju centru, “Skanstes City” strādā arī pie citiem virzieniem. Jau šobrīd biroju parkā tiek izmantota 100% zaļā elektroenerģija, ko nodrošina “Latvenergo”, un šī gada laikā teritorijā plānots izveidot saules elektrostaciju ar jaudu gandrīz 300 kW (kilovati). Saules paneļi tiks izvietoti uz Skanstes ielu 50b un 50c ēku jumtiem vairāk nekā 2800 kvadrātmetru kopējā platībā, nodrošinot papildu zaļo enerģiju Skanstes City biroju centram un tā nomniekiem. Plānots, ka saules stacija saražos līdz 230 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas gadā, kas ir pielīdzināms 100 mājsaimniecību elektroenerģijas patēriņam gada laikā.

2022. gadā ir plānota Skanstes City tālāka attīstība teritorijas, energoefektivitātes un pakalpojumu pieejamības uzlabošanā. Plānos ietilpst veikt divu esošu ēku Skanstes ielas 54 un 54a rekonstrukciju, kur tiks veikta arī logu, fasādes, inženiertīklu un liftu nomaiņa, kā rezultātā ēkas iegūs jaunu fasādi un vizuālo tēlu, kas atbilst biroja centra jaunajai koncepcijai un stilam.